Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi

Üyelik

Kütüphanemize her yaşta vatandaşımız ücretsiz üye olabilmekte ve tüm hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Üye olmak için T.C. Kimlik Numarasını gösterir bir belge ile Hafta İçi veya Cumartesi Günleri 09:00-20:30 arasında kütüphanemize gelerek başvuru yapmanız gerekmektedir.


15 yaş üstü vatandaşlar e-Devlet Platformu üzerinden de kütüphanemize üye olabilmektedir.

E-Devlet üzerinden üyelik için tıklayınız.

 

⚠️ "Ders Çalışma Salonlarını" kullanmak isteyen kullanıcılarımızın belirtilen gün ve saat aralıklarında kütüphanemize gelerek "Üyelik Kartı" çıkartması gerekmektedir. ⚠️

 

Kütüphanemiz ve hizmetlerimizle ilgili "Sık Sorulan Sorular" için tıklayınız. 🔗 


 Üyelik Formlarını PDF veya  WORD formatlarında indirebilirsiniz.


 pdf-32.png doc-32.png


 254321,kart-yeni-v43jpg (1).png
 254321,kart-yeni-v42jpg (1).pngKÜTÜPHANE ÜYELİK VE KİTAP ÖDÜNÇ - İADE KURALLARI


 • Telefonla katalog  taraması ( kitap araması ) yapılamaz.

 • Kütüphane kartı veya T.C. Kimlik numarasını gösteren belge olmadan ödünç kitap alınamaz.

 • Kütüphane kartını kaybeden kullanıcılar, müdürlüğümüze üyelik kartını kaybettiklerine dair dilekçe vermek zorundadır.

 • 18 yaşından küçük kullanıcılar,  üye olabilmek için, üyelik formunu velisine okutup imzalatmakla yükümlüdür.

 • Bir defada en fazla 3 (üç) adet kitap (Danışma kaynakları ve kaynak kitaplar hariç) ve/veya süreli yayın  (son sayısı hariç) 15 (on beş) gün süreyle ödünç verilir. İhtiyaç duyulduğunda, kitabın son teslim etme tarihinde başvurmak kaydıyla, bir defaya mahsus 15 (on beş) günlük süre uzatımı yapılabilir. Teslim süresi geçtiğinde süre uzatımı yapılmaz. Kitap süresi uzattırmak için kullanabileceğiniz telefon numaralarımız ve internet adresimiz:   

 • Ödünç aldığı kitabı geç getirmiş kullanıcılara kütüphane yönetimi tarafından ilk seferinde kitabı geç getirdiği süre kadar, ikinci seferinde 3 (üç) ay, üçüncü gecikmede 6 (Altı) ay olmak üzere hak mahrumiyeti uygulanır.

 • Ödünç aldığı kitabı zamanında teslim etmeyen kullanıcıya, kitabı teslim edinceye kadar yeni kitap ödünç verilmez.

 • Ödünç aldığı kitabı kaybeden, zarar veren, yıpratan okuyucu; kitabın yenisini temin etmek zorundadır. Aldığı kitabı iade etmeyen kullanıcılar hakkında 26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerine göre işlem yapılır.

 • Kütüphaneye üye olmak için T.C. kimlik numaralı kimlik belgesi ile üyelik bilgilerinin bulunduğu bu formu ibraz etmek zorunludur. T.C. kimlik numaranız, üye numaranız olacaktır. Kayıt esnasında kütüphane sistemine yüklemek için web cam ile fotoğraf çekimi veya vesikalık fotoğraf  taraması yapılacaktır.
  ÜYE; bilgi, veri (adres, telefon, e-posta, okul v.b.) değişikliklerini kütüphaneye bildirmekle yükümlüdür.