Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi

Ankara Sincan’da Millet Kıraathanesi ve İki Halk Kütüphanesi Açıldı!

 


Sincan Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm BakanlığıKütüphaneler Ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüz işbirliğinde hizmete sunulan Sincan Millet Kıraathanesi ve 2 adet Kütüphane açılışını Ankara Milletvekilimiz Sayın Hacı TURAN, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürümüz Sayın Hamdi Turşucu, Sincan Belediye Başkanımız Sayın Murat Ercan, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Ali Odabaş ve Sayın Yahya Özen, Daire Başkanımız Sayın Ahmet Aldemir, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Kamil ÖzerAdnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi Müdürümüz Sayın Ahmet Çakmak, Sincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Enis Sertan Şenses ve halkımızın katılımlarıyla gerçekleştirdik.

#SincanKütüphanelerleGüzel Sincan İlçe Halk Kütüphanesi #SincanKutup

Açılışta konuşan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Sincan’ı kültür ve sanat şehri yapmaya devam ediyoruz. Millet Kıraathanesi 7/24 hizmet verecek. Ders çalışmak isteyen, kitap okumayı seven tüm vatandaşlarımıza açık olacak” dedi.

Her alanda güncel kitapların yer aldığı Millet Kıraathanesi, 24 saat açık olacak. Vatandaşlar çay, çorba ve kek ikram edildiği ferah bir ortamda hem kitap okuyacak hem de içerisinde bulunan etüt merkezinde ders çalışma imkanı bulacak.